TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 08:30 #264648

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Westchnęłam... a pierwsze zdjęcia coś mi przypomniały ;)
Dzięki! :kiss3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 08:32 #264649

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Powiew wielkiego świata :ohmy: , wspaniała relacja, świetnie zdjęcia :bravo:
Jako pomysł do mnie najbardziej przemawia oczko w wielkiej misie :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 09:21 #264675

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kasiu ile ja już widziałam relacji z Chelsea Flower Show :think: nie wspomnę, jednak Twoja szczególnei mnie zainteresowała :kiss3: :hug: :kiss3:
Poczytałam, obejrzałam i dopiero teraz czuje się jakbym była tam w środku :woohoo: no i oczywiście żałuję, że mnie nie było :silly:
Dzięki po stokroć :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 09:25 #264680

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kasia, dziękuję i ja za relację i cudne fotki :hug: Czekam na więcej i oczywiście na widoki z Twojego ogrodu.
Też zachwycił mnie japoński ogród ale i pozostałe przepiękne. Ech ta umiejetność łaczenia roslin by naśladowały naturę, anglicy są w tym mistrzami :bravo:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 09:34 #264685

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Pięknie, wspaniale, cudownie!!!! Takie widoki to balsam dla duszy i oczu. Nie wiem który ogród podoba mi się najbardziej, każdy jest tak inny i tak zachwycający. Pozytywnie zazdroszczę tych widoków i serdecznie dziękuję za relację :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 10:08 #264702

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Kasiu - to nie pierwsza piękna podróż, którą odbywam dzięki Twoim zdjęciom :hearts:
Świetna jest ta ławeczka z łodzi, a ciekawe, co się Gosi (Gorzata) przypomniało - czyżbyś miała jakąś niepotrzebną łódź do wykorzystania?
Drugi ogród japoński prześliczny, chciałoby się przysiąść choć na chwilkę...
Czy będzie ciąg dalszy?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 10:24 #264710

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Małgoś... miałam na myśli podłoże raczej ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 12:12 #264760

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, przepiękna relacja, wspaniałe zdjęcia - jesteś w tym mistrzynią :thanks:
Z japońskich bardziej podoba mi się ten drugi, bo ... taki bardziej angielski :silly: Ogólnie - wszystkie piękne :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 12:29 #264767

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Kasiu.......ale cuuudnie :hearts:
ten drugi japoński ogród podoba mi sie najbardziej :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 13:16 #264773

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek jak się dowiedziałam o Twoich problemach z różami to od razu pomyślałam że u mnie może też ta sama plaga wystąpiła. Do teraz mniej uszkodzonym różom żółkną w dziwne plamy liście, ogród cały zasłany jest zeschłymi liśćmi. Ale róże rosnące obok nie mają nawet jednego uszkodzonego listka i tryskają zdrowiem, np Sympathie jest prawie cała goła a rosnąca obok Eden Rose aż tryska zdrowiem i wigorem, podobnie jak rosnąca u stóp Eyes for You.
Dziwaczne rzeczy dzieją się tej wiosny :sick:

Dzięki za cudowną wyprawę na wystawę :kiss3:
Mnie najbardziej spodobał się ogród garncarza , lubię takie dzikie zarośnięte ogrody :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 14:38 #264795

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Nie będę oryginalna ,jak napiszę że świetna relacja i cudne zdjęcia. :) Właściwie nie wiem ,które ogrody bardziej mi się podobają. Chyba bliżej mi do takich swojskich ogrodów z ostróżkami , naparstnicami ... Ogrody japońskie też zachwycające.
Czekam na c.d. relacji . :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 19:30 #264885

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
No faktycznie, Idee mi podprowadzili :evil: Jak mozna sie domyslec, dla mnie pierwszy japonski jest ladniejszy ale ogolnie na dzien dzisiejszy, to Tour de Yorkshire - bym sobie z mila checia przysposobila och i ach :hearts:
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2014 19:30 przez Julka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 19:41 #264889

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Kasiu trzymam kciuki za Twoje róże :hug: U mnie burza od 3 godzin i leje non stop,no troche się boję po Twoich zmaganiach :cry3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 20:00 #264899

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Cieszę się, że wirtualna wyprawa na Chelsea Wam się podoba! Dzisiaj obiecany ciąg dalszy B)

Sweety, ogród garncarza spodobał mi się najbardziej spośród ogrodów artystycznych. Tyle w nich osobistych akcentów, detali…można było wyczuć, że ten ogród ma duszę!
Japońskie ogrody wprawdzie nie leżą w mojej estetyce, ale obiektywnie rzecz biorąc oba były perfekcyjne na swój sposób.
Juliet, kochana jesteś hahaha, a jak znajdziesz mi wydawcę to nie ma sprawy, mówisz-masz! ;-) Staram się przekazać Wam klimat wystawy i historie, które zainspirowały projektantów ogrodów..cieszę się, że czujesz bluesa :dance:
Dorotko, te ogrody to tak naprawdę efekt wielu miesięcy przygotowań. Zaangażowane gigantyczne pieniądze, masa ludzi i zaplecze szkółkarskie. Nie mniej jednak precyzja z jaką realizowany jest projekt, przywiązanie do szczegółu i najwyższy poziom ogrodniczej sztuki budzi szacunek. Najbardziej imponuje mi to, że ogrody są tak autentyczne…jakby były tam od dawna!
Kasiu, nie daję rady wrzucać więcej na raz, bo... wczorajszy post zajął mi 4 godziny :rotfl1: Samo ładowanie i formatowanie zdjęć jest bardzo pracochłonne, ale będę systematycznie uzupełniać relację ;)
Jak tylko zobaczyłam te oczęta w ogrodzie normandzkim pomyślałam o Jule! Wyprzedziła trendy, trzeba do tego wrócić B)
Aguś, witaj! Ta cegła faktycznie wygląda na sto lat, nieprawdaż? Ręcznie obrabiana, patynowana…a na niektórych z nich widać było uszkodzenia jakby od strzałów (vide: łuski)….wrażenia niesamowite. Mech na dachówce, stół z narzędziami rzemieślnika i rozpoczęte prace…można wręcz było poczuć zapach palonej gliny! Wszystko przemawiało do wyobraźni…Cieszę się, że jesteś, zapraszam na ciąg dalszy! :kiss3:
Gorzatko, czyżby zainspirowała Cię nawierzchnia ogrodowa? :silly:
Markitko, pomysł z oczkiem mi też przypadł do gustu - ta czerń jest taka wymowna! Dobór biało-niebieskich roślin w jego otoczeniu to strzał w dziesiątkę. Całość bardzo elegancka…no i ten kamień…słynny piaskowiec z Yorku, klasyka gatunku :bravo:
Pamelko, to co, jedziesz za rok? ;) Cieszę się, że moja relacja przypadła Ci do gustu. Na miejscu słyszałam sporo gości z Polski, fotoreporterów też, więc pewnie pojawią się relacje na portalach i w prasie, ale osobisty przekaz tylko u mnie B) hahaha
Dorotko, masz rację, takich kompozycji na próżno szukać w ogrodach naszych projektantów…dobrze, że możemy się uczyć od najlepszych! Zdjęcia w ogrodzie robiłam, ale znaim je zładuje na dysk muszę sformatować nieco, bo dysk obciążony na maksa i już nie przyjmuje więcej... :whistle: Ale posprzątam i wrzucę :P
Iwonko, z oceną, który ogród podoba Ci się najbardziej jeszcze poczekaj, na relacji ciąg dalszy ;-) Zapraszam i dziękuję za odwiedziny!
Małgosiu, mam nadzieję, że też nie ostatnia ;-) Planuję jeszcze zobaczyć to i owo i jak zwykle będę się dzielić wrażeniami :dance: Dziękuję, że jesteś!
Monika, dziękuję! W małych ogrodach było łatwiej o zdjęcia i ujęcia z każdej strony. W tych dużych, pokazowych było już znacznie gorzej, bo całość ogrodzona, sporo cennych detali mogło niestety umknąć i te tłumy zwiedzających…ale coś tam cyknęłam ;-)
Martuś, cieszę się, że Ci się podoba!
Majutku, poza mączniakiem rzekomym na różach pojawiły się liczne przebarwienia wskazujące na niedobory składników, bo rośliny miały problem z ich pobieraniem z gleby. Wszystkiemu winne skoki temperatur, termiczny stres. Edeny u mnie oberwały mocno, inne zdrowe róże też, mimo iż w zeszłym roku nie chorowały wcale, nawet pod koniec sezonu. Wciąż obrywam liście i jeszcze dużo pracy przede mną…ale mam nadzieję, że główny rzut choroby zatrzymałam. Jeszcze będę opryskiwać, nie mam wyjścia. A Ty jak walczysz z tym paskudztwem? Pozdrawiam!
Ina, mi też najbardziej przypadły do gustu te małe, tradycyjne ogródki, choć wśród pokazowych ogrodów też jest kilka perełek :hearts:
Julek, gdyby tak się dało przenieść w całości do siebie choćby jeden…miałybyśmy ból głowy, który wybrać haha :think: Ale kilka ogrodów z tegorocznej wystawy dostanie drugie życie - zostały kupione w całości do odtworzenia przy prywatnych rezydencjach. Czadek, nie?
Aniu, u mnie burza wisi and lasem, pewnie dotrze wieczorem…strach się bać, bo wygląda groźnie. Trzymam kciuki za Twoje roślinki!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 20:06 #264904

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kasiu, podziwiam i czekam na ciąg dalszy...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 20:06 #264907

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no u mnie też się zapowiada na burzę, ale coś mi się zdaję, ze nas ominie - jak zawsze :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 20:11 #264912

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, u mnie byla ta burza z dwie godziny temu - pogrzmialo zdrowo ale popadalo troche - nie jakos strasznie, tak ze nie bedzie tak zle.
Ja dzisiaj nastawilam gnojowke krotko fermetujaca :woohoo: ze skrzypu i rumianku - ktora dziala na oba maczniaki i dodatkowo wzmacnia. Wykorzystalam spacer z paszczakami i nazbieralam zielska, zobaczymy.
Szykuje sie na ciag dalszy....
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Maj 2014 20:35 #264935

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
a ja nie mogę się zdecydować, który mi się najbardziej podoba no każdy coś w sobie ma :happy-old: Powrót do natury i ogrodów naturalistycznych już chwilkę trwa - podoba mi się ten "trynd". Super, że dzielisz się z nami fotkami bo dzięki temu i my wirtualnie możemy nasycić zmysły :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.722 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum