TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 08:52 #266171

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Dzisiaj za oknem wreszcie słonko i od razu wraca chęć do życia :flower2:
Za to w pracy mam totalnego niechcieja...a jak u Was?

Zdjęcia już trochę nieaktualne, ale dzisiaj muszą wystarczyć :wink4:

Rosarium Uetersen



Giardina








Louis Odier & Boule de Neige



Pink Don Juan


Louis Odier






Lady of Shalott



Constance Spry



Winchester Cathedral



Crocus Rose



Gartentraume



Gertrude Jekyll



William Shakespeare



Crown Princess Margareta




I takie tam..









Miłego dnia :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 09:02 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Orszulkaa, Adrian, Daisy


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 09:18 #266184

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
I mnie ten biały ogród zaszokował ale............nikt jakoś nie zauważył, że Twoj jest bardziej nasz, swojski i bardziej zrozumiały i ja się tego zamierzam trzymać.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 11:19 #266234

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu, czy te czarne, metalowe tyczki zakończone kulkami, to część jakiejś konstrukcji, na której opiera się Louise? Masz może jakieś fotki z lepiej widoczną całą konstrukcją? Ja właśnie idę do ogrodu podpierać i podnosić :tongue2: . Nie dość, że deszcze, to jeszcze rozmiary niektórych róż sprawiają, że powoli nie ogarniam tematu :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 11:26 #266237

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
ulakonie wrote:
....nikt jakoś nie zauważył, że Twoj jest bardziej nasz ...
Ulka jaki nasz :rotfl1: to Kasi ogród i tego się trzymam :happy3:
Daleko mi do takiej doskonałości :lev:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 11:29 #266239

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
No to teraz będę się ślinić na cudze róże ;) Ale ich już kwitnie :supr3:
Słoneczko dzisiaj mamy, będzie piękny weekend - przynajmniej dla niektórych ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 12:06 #266248

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kasiu cudne widoczki :hug: bossssko :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 12:39 #266266

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Jeszcze raz dzęki za realcję a wystawy :kiss3: Biały ogród bossski :hearts: Z resztą w każdym można sie zakochać. Jedne przemawiają do nas bardziej inne mniej, ale wszystkie piękne.
Kasiek Twoje róze szleją, wcale nie wiedac po nich prezejść z choróbskiem. No ale przy takiej ilości jak u ciebie to się rozumie.
Musze i ja powoli rozglądnąc się za podporami. MArta zaczyna a ja juz nie ogarniam tematu. Potwory chcą mnie pochłonąć :rotfl1:
Ostrogowce cudnie uzupełniają się z rózami. próbowałam wiosną kupić kilka sadzonek,ale jakoś nie miałam szczęścia trafić. Muszę wrócić do tematu.
Miłego i pogodnego weekendu. U nas niestety pogoda barowa :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 12:49 #266273

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia ...masę inspiracji podsuwają kompozycje z ChFS(...piękne i wspaniałe ,bez wątpienia )....gapie się i gapie i pasę oczyska moje... :lev: ale tak dumam...one są zaprojektowane na tam i wtedy...nie to co nasze ogrody...może nieskromnie to brzmi, ale uważam ,że nasze forumowe ogrody są cudne, :hearts: główkujemy aby tworzyć je tak,aby były śliczne od wiosny do zimy...a nawet zimą :happy4: Jak ogrodowe maniaki jaramy się tą wystawą...bo to kosmos i mega przyjemność ,takie święto ogrodników :hearts: ale kompleksów nie mamy ,nie ? :wink4: :dance:
Latte Ci zostawiam :drink1:
Hm...u mnie przestało padać....szok :woohoo: :eek3:
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 13:13 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 13:02 #266283

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Zgadzam się z Dorotką :) inspiracja, natchnienie - tak, kompleksy - nie. Ja głównie zachwycam się kolorystyką, zestawieniami barw (stwierdziłam, że nie należy się bać czerwieni i rabat jednokolorowych). Ale w jednym momencie szczęka mi opadła i leży: biały ogród i kutymi drzewami. I nawet nie dlatego, że chciałabym taki mieć, ale dlatego, że jest magiczny i miałam gęsią skórkę oglądając zdjęcia :) Jest coś niesamowitego w tych drzewach.
A Twój ogród Kasiu jest jak zawsze piękny.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 18:09 #266369

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Kasiula, czytam, oglądam i nie mogę się nadziwic z jaką precyzją i profesjonalizmem przedstawilas nam relację. Serdecznie dziękuję za pamięć i za to, że dzięki niezwykle osobistym zdjęciom mogłam się poczuć zupełnie tak jakbym na tej wystawie była osobiście. Przecudne doznania musialas odczuwać tam na miejscu, ale dzięki zdjęciom jakie zrobiłaś te wspomnienia zostanacw pewnym stopniu zachowane. Wszystkie ogrodowe aranżacje dla mnie osobiście stały się nieslychanym natchnieniem, zwłaszcza, że gatunki bez problemu można zakupić u nas i jesli jakieś kompozycje szczególnie przypadły do gustu to z pewnością będzie je można otworzyć w naszych ogrodach. Ostatni ogród biały jaki pokazalas podoba mi się na pierwszych zdjęciach, na pozostałych wg.mnie jest za malo biały. Reszta zdodna z tematem przewodnim, perfekcyjnie wykonana i rewelacyjnie skomponowana. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas na to żebyśmy mogli podziwiać przedstawione obrazy :thanks:
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 20:48 #266430

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Ale wycieczka :hearts:
Ogród z ceglanym piecem mnie zachwycił,ale biały z kutymi drzewami to mistrzostwo świata ...coś pięknego ...jak będe kiedyś przerabiała ogródek będzie tylko biały :hearts:
Twój różany raj zachwyca ...znów nie będę spała :wink4:
Miłego !!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 21:34 #266450

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku Kasiek........róże masz cuuudne :hearts:
hehe lenia to ja dziś nie mam, wręcz przeciwnie pełno mnie dziś wszędzie, dopiero teraz do domu wróciłam bo pojechałam jeszcze na Franowo po zakupy B) humorek dobry mam :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 21:39 #266457

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Biały ogród z naparstnicami powalił mnie na kolana :) Ale zdaję sobie sprawę z tego, że u nas to średnio możliwe do wykonania. Sezon mamy trochę inny :) A i wielkość naparstnic bywa dyskusyjna :)
Zazdroszczę kwitnienie róż, choć przez ten czas, kiedy Cię odwiedzam, powinnam się przyzwyczaić do różnicy w rozwoju roślin. Giardina nawet nie pokazuje u mnie koloru :dry: Pojawiają się pojedyncze kwiaty róż-i nie mogę się doczekać, kiedy się rozwiną. Ten czas oczekiwania najbardziej mnie kręci :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 22:08 #266488

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kasiu dawno nie zagladałam do Ciebie a tu taka cudna niespodzianka........... :kiss3: ,trudno powiedziec co piękniejsze.......zachwyca wszystko a czego brakuje mi w naszym kraju? ......te ogrodowe dodatki podkreslajace urodę roslin czy aranzacji, czasem wrecz wydobywające ją na światło........znani i lubiani ogrodnicy......od razu robi się swojsko...... :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 22:42 #266529

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie wieczorową porą!
Jak zwykle nie wyrabiam czasowo z odwiedzinami u Was, ale bardzo mi miło, że wciąż zaglądacie :oops:
Cieszę się, że relacja z Chelsea się podoba i udało się choć częściowo przekazać klimat wystawy!
Opisuję i pokazuję te ogrody przede wszystkim dla inspiracji - czytam Wasze reakcje z dużym zainteresowaniem, co ogrodnik to inne spojrzenie, poczucie estetyki, gusta…i to jest piękne!
W komentarzach nawiązujecie też do naszych ogrodów, niektórzy piszą o kompleksach…, co dla mnie niezrozumiałe (?) :think:
Tak jak napisałam komuś wcześniej, nie porównuję tych ogrodów z naszymi, przydomowymi bo to coś zupełnie innego.
Chelsea Flower Show to ekspozycja, ogrodowy pokaz mody.
Porównywanie tych gotowych, acz krótkoterminowych dzieł sztuki do ogrodów tworzonych przez lata i na długie lata…to trochę tak jakby modę z paryskich wybiegów pret-a-porter porównywać do ubioru codziennego każdego z nas.

Mam nadzieję, że coś z tej relacji pozostanie, zainspiruje…bo przecież o to właśnie chodzi! Mnie najbardziej cieszą inspiracje zaczerpnięte z kompozycji na rabatach - stworzone z łatwo dostępnych roślin i zaaranżowane w sposób możliwy do wykonania w każdym ogrodzie! Odkrywam przy tym znane rośliny na nowo i dzięki gotowym pomysłom, moja wyobraźnia działa na zupełnie innych obrotach! :woohoo:

Annes, Monika, Keetee - ja też będę jeszcze nie raz wracać do tych zdjęć, zwłaszcza w chwilach ogrodowego "wypalenia" ;-)
Asiu, dzięki za linka. Ekspozycję z clematisami obfociłam na szybko i pomknęłam dalej. jak widać sporo mi prze to umknęło, ale ciężko obejrzeć dokładnie wszystko. Swoją drogą, fajnie, że ten clemek znalazł się w pierwszej 20, to prestiżowe wyróżnienie! Widziałaś jaka roślina zdobyła tytuł? Cukierkowa hortensja ogrodowa Miss Saori.
Jule, baldaszkowate nadają kompozycji lekkości..fajnie to wygląda. U mnie w tej roli jarzmianki, ale gipsówkę też mam posadzoną, choć jeszcze nie kwitła.
Monika, masz dużo racji, takie naturalistyczne rabaty są wbrew pozorom bardzo pracochłonne…ileż człowiek się musi napracować żeby wyglądało jak nietknięte jego ręką hahaha
Aguśka, taki konik z kawałków drewna mogłabym mieć też u siebie ;-) Super to wyglądało! Były też ogromne rumaki, psy w biegu, ptaki etc. Cuda na patyku ludzie potrafią zrobić..sama jestem oszołomiona eksplozją talentów na wystawie!
Constancjo, taka biała rabata mi się marzy od jakiegoś czasu…ale czegoś tak doskonałego jeszcze nie widziałam. Te światła, przecierki farbą..wszystko było idealne.
Nie mam jednak miejsca na takie szaleństwa, przynajmniej na razie ;-)
Bozuniu, do bagażu lotniczego mogę wrzucić co najwyżej katalog z Chelsea - tak też zrobiłam i przydał się ;-)
Alinko, wystawa na Chelsea to największa tego typu impreza na świecie, więc trudno o jakiekolwiek porównania z polskimi realiami. W organizację zaangażowane są ogromne pieniądze, media, sławy. Gardenia czy Zieleń to Życie to zupełnie innego rodzaju przedsięwzięcia, głównie targi.
Januszu, dziękuję, że podzieliłeś się refleksją, wybrałeś wyjątkowe ogrody! Masz świetny gust :)
Asiu, szkoda by mi było chyba zasłaniać takie ładne konstrukcje powojnikami ;-) Ale pomysł wart rozważenia!
Sweety, gratuluję kwiatuszka! Teraz co roku będzie więcej :dance:


cdn.;-)

_DSC0173

_DSC0135

_DSC0522

_DSC0246

_DSC0324

_DSC0671

_DSC0362

_DSC0152
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 22:48 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 22:45 #266532

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Dzięki za relację z Chelsea :) I zdjęcia i opowieści w Twoim wydaniu ujęły mnie znacznie bardziej, niż te na stronie "macierzystej" wystawy i innych stronach i stronkach :) .
Więc wpadam i przewijam Twoje zdjęcia tam i z powrotem...

I choć ciągle nie wiem, która kreacja najbliższa sercu, to wiem, że trend swobodno - łąkowy powoduje szybsze bicie serca :)

Trzymam kciuki za Twoje zmagania z chorobami grzybowymi róż. Dasz radę :) U mnie szaleją i mączniak rzekomy i czarna plamistość, ale już przywykłam, więc moje emocje na poziomie co najwyżej irytacji. Głowa do góry Kasiek i uaktualnij zdjęcia ogrodowe :hug:
O... już są :)
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 22:50 przez aleb-azi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 22:56 #266541

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, te czarne pręty z kulką to… po prostu czarne pręty z kulką ;-) Wyczaiłam takie formy w jednym z angielskich ogrodów jako podpory pod ostróżki. Zamówiłam u kowala solidne i cięższe, z większego kalibru i wbijam je pod róże parkowe, pnące i inne, a do nich przywiązuję pędy.
Bozuniu, Pamelko - dziękuję! Kwiatów kwitnie już całe mnóstwo, jutro postaram się o aktualne zdjęcia, a tymczasem…trochę różanych portretów:





























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 22:58 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 23:12 #266553

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- to, jak pięknie pokazujesz urodę róż, zaczyna mnie przerażać.. ;) Piękne są te kwiaty, potrafisz wydobyć ich cały urok na fotografii :flower2:
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.952 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum