TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 23:17 #266554

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiek, róże masz cuudne :hearts: :hearts:
i te jarzmianki, właśnie przez takie zdjęcia albo dzięki nim zakochałam się w nich i kupiłam sobie 3......na razie kwitnie jedna, malutka ale kolorek ma cuuudowny :hearts:
a dostałaś pw? :oops:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 23:37 #266564

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiu,i to jest właśnie to! Piękno dla piękna.... w czystej formie..... i nie muszę się zastanawiać co autor miała na myśli kiedy był pod wpływem, bo wiem, że Kasia po lampce lub dwóch miała na myśli dokładnie to samo co my wszyscy tutaj..... Kompozycja, barwa, faktura..... radość, satysfakcja i pasja.
Zdjęcia przepiękne!!! Mistrzostwo i tyle. :bravo: Już dawno mnie przeskoczyłaś w te klocki ale nie chciałam się sama przed sobą do tego przyznać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 23:37 #266565

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, ostrogowca posadziłam ubiegłej wiosny i bardzo szybko się rozrasta. Ewa-Gloriadei też je sprzedaję, więc przy okazji kolejnych zakupów różanych.. ;-)
Nie wszystkie róże u mnie oberwały tak samo. Edeny straciły 2/3 liści, ale pąków mają mnóstwo, poza tym podsadzone są clematisami, które teraz osłaniają oszpecone pędy, więc nie wygląda to źle. Z daleka na rabatach nie widać ubytków, bo krzaków jest dużo i są mocno rozrośnięte, ale…co tu dużo gadać, tylko ja wiem, ile oberwałam liści i jakie były przedtem :jeez: Było - minęło, nie rozpaczam już, choć muszę ponowić oprysk po tych deszczach bo na pewno jeszcze nie wybiłam zarazy do końca…i muszę uważać.
Dobrej pogody Dorotko i udanego weekendu w ogrodzie :hug:
Keetee, żadnych kompleksów tylko inspiracje :dance:
Za kawusię dziękuję, z Tobą mogę nawet o północy przy kaweczce pogaworzyć :wink4:
Iwonko, wiesz, że ja też miałam gęsią skórkę na widok tej białej rabaty? Niesamowite uczucie, stanęłam jak wryta i przez chwilę tylko chłonęłam.
Madziula :kiss3: Właśnie te inspiracje są dla mnie największym skarbem przywiezionym z Londynu. Cieszę się, że mogłam się tym z Wami podzielić :dance:
Ten ostatni ogród nazwałam białym wyłącznie dla identyfikacji (nie był tak nazwany przez autora) choć nie był to w całości ogród biały. W bieli była ta rabata, która przechodziła w inne kolory, tak jak na pokazanych zdjęciach.
Dana, dzięki! Kochana, nie przerabiaj swojego raju, jest wyjątkowy właśnie taki - jaki jest :hug:
Marta, poszalałaś na zakupach? Co wypatrzyłaś? Ja ledwo żyję po dzisiejszym dniu…ale może jutro też podjadę po "coś zielonego" to mi energia wróci :garden1:
Ewa, u mnie czas oczekiwania powoli dobiega końca, róże dają czadu na całego!Jeszcze nigdy tak szybko nie kwitły i to w takiej masie! Wyprzedziły naparstnice, dzwonki, ostróżki :woohoo:

Tu jeszcze jest suspens!



Sieriko, witaj! Bardzo mnie ucieszyły Twoje odwiedziny! Ja też mam zaległości, ale nadrobię... ;-)
Ogrodowe dodatki bardzo lubię i ze względu na ograniczony asortyment w sklepach, wymyślam je sama ;-) Rysuję "projekty" i kowal je dla mnie wykonuje. Ceny rozsądne, jakość bardzo dobra i mają bezcenną zaletę - są jedyne w swoim rodzaju :)
Iza, dziękuję za odwiedziny! Widzisz, jak wiele muszę się jeszcze nauczyć w uprawie róż? :jeez: A cierpliwości i luzu na ich kaprysy przede wszystkim. Zaraza mnie tak zaskoczyła rozmiarem i tempem, że poza stresem, zmęczeniem ciężką pracą przy nich i zniechęceniem…czułam się totalnie bezradna. :(
Miałam totalny foch na róże, ale przy takich widokach i zapachach ciężko się gniewać…

























EDIT: coś poknociłam z tymi fotami, sorry za duble, ale już nie mogę edytować :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 23:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 23:44 #266568

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u mnie ostrogowiec padł, muszę u Ewci dokupić, no tak bez powodu wziął i padł :crazy:
nic zielonego nie kupiłam ale jutro się przejdę po rynku to może coś wpadnie :devil1:
a dziś polowałam na nóż do darni i przeleciałam wszystkie sklepy na Franowie i nic......a za 80 zł to lekka przesada, gdzieś widziałam za niecałe 30 zł i nie pamiętam tylko gdzie :think:
a na razie kupiłam taki mały, z jednej strony jest taki łopatkonóż a z drugiej grabki :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Maj 2014 23:59 #266573

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, jak złapiesz różanego bakcyla to już nie ma odwrotu ;-) Broń się ;-) :wink4:
Marta, jarzmianki też się ładnie sieją, w przyszłym roku będziesz miała jarzmiankowe poletko :dance:
Constancjo droga, chciałabym Cię uściskać! Dziękuję, wiesz jak poprawić humor ;) Faktycznie jestem po 2 lampkach i jak widać już zdjęć nie potrafię nawet wkleić jak należy hahah
A Tobie do pięt nie dorastam nawet w 11 cm szpilkach ;-) Ale i tak czuję się "miszczem" jeśli zajrzysz do mnie żeby obejrzeć fotosy. Buziaki :hug:

Dobranoc kochani, spadam lulu :silly:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2014 00:01 #266575

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
tak? to super! :woohoo:
to ja jutro zrobię im troszkę wolnego miejsca i niech tam się sieją - dzięki kochana :kiss3:
też zaraz znikam spaaaaaać.....bo jakieś 3 potwory mi po 4 pobudkę urządziły :devil1:
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2014 00:02 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2014 05:56 #266594

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jestem zaskoczona, że w tle bez, a tu taki różany szał :woohoo: U mnie to kwitnienie nigdy nie idzie w parze. Czasem się zbiega bez z piwoniami, gdy bez prawie kończy piwonie się otwierają i na krótką chwilę są razem.

Ciekawe kiedy u mnie otworzy się pierwsza róża... teraz szaleją jaśminowce, jakie zapachy... Pozdrówka o świcie. Pilnuję przymrozku i dziś mi się udało odgonić ;) , wczoraj blisko było (2 stopnie), ale też wszystko ocalało.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2014 07:00 #266601

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Kasiu kochana, obejrzałam jeszcze raz wszystkie ogrody z wystawy i muszę napisać, że wciąż robią na mnie piorunujące wrażenie :supr3: Cuda :jeez: cuda na Ziemi...

Mój wzrok zawsze najbardziej przykuwają rabaty z roślinami na poły polnymi :hearts: Takie kocham najbardziej. Do oryginalnych dziwolągów zupełnie nie mam serca :devil1:

Bardzo Ci dziękuję za trud włożony w tę prezentację :thanks: :thanks: :thanks: Niech Ci Bóg w różach i nie tylko wynagrodzi :kiss3: :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2014 08:28 #266625

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu, co tu napisać...brak słów. Dzięki za relację z wystawy, pięknie przedstawione i opisane ogrody pokazowe. A Twój ogród..jak zwykle zachwyca...piękny ogród, piękne kwiaty, piękne zdjęcia. Rabata (chyba pod domem) z louise odier cudowna. :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2014 17:28 #266702

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
O białym ogrodzie napisano już wszystko, więc tylko podpisuję się i dodaje ,że mnie się też bardzo podobał. :)
A wracając do Twojego ogrodu ,to jak czytałam o tych worach oberwanych liści,to myślałam, że w tym roku nie zobaczymy Twoich rabat różanych. A tu piękne zdjęcia królewien i nic a nic nie widać,że tak chorowały. W altanie jest nowy stoliczek, czy ja wcześniej go nie zauważyłam ? :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 09:56 #267022

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Piękne róże :hearts:
Na Haidi Klum chorowałam ale nie udało mi się jej dostać i kupić.Mam zamiast jej Louisa Odier,jeszcze mi enie kwitł :(
Powojniki bardzo ładne :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 15:26 #267163

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Biały ogród bardzo mi się podobał pomimo,ze nie przepadam za białymi kwiatami ale w połączeniu z elementami kutymi wygląda to super.Heidi Klum do tej pory nie zauważałam a przecież ma taki ładny unikatowy kolor.bardzo się cieszę ,że róże wróciły do formy a my będziemy cieszyć się pięknymi kwiatami z Twojego ogrodu. :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 18:24 #267205

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Sama w sobie altana jest przepiękna. Taka "lekka".
A róże jednak kochasz hehehe patrząc po fotkach.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 21:23 #267306

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Kasiu, u mnie tak ostatnio internet śmiga :mad2: , że ledwie parę zdjęć mi się na stronie otwiera, skupiłam się zatem na tekście, co łatwe nie było, bo strasznie tekst w takich warunkach skacze :lol: Obejrzę sobie zdjęcia, jak memu internetowi się polepszy ;), a teraz podziękuję za komentarze, niezwykle trafne i wiele mówiące o wrażliwości osoby piszącej :) Akurat "biały ogród" mi się otworzył i dziękuję za słowa, że biały nie może być całkiem biały! :rotfl1:
Bo wiesz, ja coś w rodzaju białej rabaty tworzę, ale czujne grono prześmiewców kwestionuje jej "białość" :rotfl1:
To tak wyglądają chorujące róże? A nic nie powiem... ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 21:29 #267311

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
W tle bez...a obok jeszcze kwitną niezapominajki...Heidi jest cudna
Wspaniała relacja z wystawy :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 21:33 #267313

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś artam. Przestań zwracać uwagę na prześmiewcze teksty. Sama, gdybym miała warunki, czytaj większą działkę, zrobiłabym grupy barwne. Niestety szkoda mi było przesadzać "starych" roślin, stąd zdecydowałam się na dopasowanie się do miejsca zastanego. Owszem, i tak w kolejnych sezonach co się całkowicie nei sprawdzało - pozbywałam się. Piwonie za to były za wielkie - podzieliłam i oddałam spore karpy i co dziwne.... po około półtorej roku nie dość, że wróciły do swoich rozmiarów przed podziałem to większość z nich............ rozrosła się jeszcze bardziej. Już na szczęście mam kolejnych chętnych.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Cze 2014 23:47 #267391

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Odpowiedź na posty mi wcięło pod koniec pisania :-( Już nie mam czasu zaczynać od nowa, więc wybaczcie, odpowiem jutro.
Zostawiam fotki i spadam, dobranoc!


































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata

Ogródek Robaczka 02 Cze 2014 09:46 #267475

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
No pieknie u Ciebie :hearts: Mam nadzieje, ze polubilas juz Boule de Neige? sliczniutki pomponik z niego jest :flower2:
Ja dzisiaj zrobie wieczorej chyba jeszcze oprysk na rzekomego, bo to znowu pare dni ulewnych zapowiadaja przed tymi upalami co niby Maja na przyszly Weekend przyjsc. Mamy tak mokro na rabatach, ze normalnie szok - nawet gole slimaki zaczynaja grasowac, co u mnie jest rzadkoscia, bo do tej pory jakos szyszek nie lubialy i do mnie nie wlazily.
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2014 09:47 przez Julka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.661 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum