TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 12 Maj 2024 09:02 #857464

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 991
  • Otrzymane dziękuję: 9118
Dawno nie pokazywałem swoich Koperkowych. Otóż "so, rosno, owocujo" :wink4:

20240512_085006-2.jpg



:bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2024 09:18 przez jack90.


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 12 Maj 2024 10:33 #857470

  • Ewaewa
  • Ewaewa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 186
Jacek piękne te Twoje pomidory.Moje jeszcze trochę muszą rosnąć by być takie okazałe. Ale i tak jestem z nich dumna ;)
IMG_1067.jpeg

Odmiana Katja ma już owoc:)
IMG_1068.jpeg
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, PaulaPola, Marlenka, Azbi, Nimfa, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90, magdalkaj, surk, lusinda

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 13 Maj 2024 10:59 #857579

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 3389
Czy ktoś uprawiał odmianę Hardin’s Miniature? Ona jako jedyna dziwnie podwija liście. Siałam w tym czasie kilka takich karłów, pikowane do tej samej ziemi, nie wiem czy ten typ tak ma, czy coś mu nie pasuje.

20240512_145848.jpg


20240512_145841.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marlenka, Nimfa, del, ewakatarzyna, Bobka, lusinda

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 13 Maj 2024 11:23 #857582

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 853
  • Otrzymane dziękuję: 3316
Udało mi się zdobyć wiadro gliny, mógłbym więcej ale narazie starczy, blisko mnie utwardzają drogę i okazało się że tam jest gliniasty teren. Jestem zaskoczony różnorodnością ziemi w moim rejonie, u mnie przeważnie występuje piaszczysta ziemia, potem trochę dalej torfiasta i teraz się dowiedziałem o gliniastej.

Wczoraj omyłkowo oddałem swojego uluru ochre jedynego wysianego dla osoby z rodziny, a byłem pewny, że oddaje Tasmanian chocolate, którego mam w dwóch egzemplarzach.
Nie wiem czy jeszcze go wysieje ponownie, ale kusi , bo chciałbym porównać kilka różnych zielonych
Pozdrawiam Grześ
Za tę wiadomość podziękował(a): PaulaPola, Marlenka, Nimfa, del, ewakatarzyna, Bobka, lusinda

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 13 Maj 2024 11:38 #857584

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 3389
Grzesiek a może poproś te bliską osobę z rodziny żeby Ci wilka wypuściła na sadzonke.
Ja chyba użyje do donic ziemi z działki olsztynskiej, tu mam ziemię która jest wiecznie mokra i dość ciężka. Wymieszam ją chyba z czymś lżejszym i powinno być dobrze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, del, ewakatarzyna, Bobka, Grzebuła, lusinda

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 13 Maj 2024 12:23 #857585

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 853
  • Otrzymane dziękuję: 3316
To nie takie proste, dzieli nas 100 km,bo akurat wczoraj było przyjęcie komunijne i tak przy okazji oddałem Uluru ochre oraz sadzonki kwiatów jednorocznych. Jeszcze muszę uprzedzić kuzynkę jak wygląda dojrzały jego pomidor, bo Tasmanian Chocolate to zupełnie inny pomidor :lol:
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2024 12:24 przez Grzebuła.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, lusinda

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 14 Maj 2024 09:12 #857652

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22848
Pokazały się Joleczki :),kolejne już się rozpychają pewnie .
DSC00435.jpg

Grzegorz ,zrobi to łatwo w małym pudełku ,jak
owinie dół mokrym odcisniętym ręcznikiem papierowym
i włoży do woreczka z folii ten dół ,górę dobrze
oklejoną taśmą.
Napis- rośliny i Inpost prześle w ciągu dnia .
:)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): PaulaPola, Marlenka, ewakatarzyna, Grzebuła, lusinda

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część III 14 Maj 2024 10:04 #857661

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 3389
Najszybszy z mikrusów w tym roku jestZwergwunder siany z początkiem kwietnia w minioną sobotę pokazał zalążek grona.
20240511_102921.jpg


20240511_102954.jpg

Zobaczymy jak pojdzie mu dalej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Emilia, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.250 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum