TEMAT: Róże u Kamili

Róże u Kamili 13 Wrz 2014 21:37 #298697

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Kilka ciekawostek różanych z konkursu róż w Belgii w Le Roleux. Odmiany jeszcze nie wprowadzone na rynek, kilka z nich zdobyło nagrody :)


concoursrose.JPG


concoursrose.jpg.JPG


concoursrose.jpg1.JPG


concoursrose.jpg3.JPG


concoursrose.jpg5.JPG


concoursrose.jpg6.JPG


concoursrose.jpg7.JPG


concoursrose.jpg8.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Pani Bestia, mateo, wxxx-a


Zielone okna z estimeble.pl

Róże u Kamili 13 Wrz 2014 21:40 #298699

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
concoursrose.jpg9.JPG


concoursrose.jpg10.JPG


concoursrose.jpg11.JPG


concoursrose.jpg12.JPG


concoursrose.jpg13.JPG


concoursrose.jpg14.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2014 21:43 przez Kamila Sz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia

Róże u Kamili 13 Wrz 2014 21:42 #298700

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
concoursrose.jpg15.jpg


concoursrose.jpg16.jpg


concoursrose.jpg17.jpg


concoursrose.jpg18.jpg


concoursrose.jpg19.jpg


concoursrose.jpg20.jpg


concoursrose.jpg21.jpg


concoursrose.jpg22.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia, mateo

Róże u Kamili 13 Wrz 2014 21:55 #298706

  • Roma
  • Roma's Avatar
Piękne róże :bravo: a gdyby tak jeszcze miały imiona to byłoby to :)

Róże u Kamili 14 Wrz 2014 11:54 #298781

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Nie mogę podać imion :) Nie wszystkie kojarzę, bo róże oznaczone są kolejnymi numerami, a nie nazwami. Zakłada się że oceniający mają rzetelnie określić jakość róży nie kierując się znajomością hodowców, co mogłoby zafałszować wyniki :) W praktyce oczywiście często można rozpoznać róże należące np. do Fryera, Warnera, Tantau itd itp. Ponieważ większość róż jest jeszcze nie wprowadzona jeszcze na rynek, tym bardziej nie wolno mi podać ich nazw - od chwili opublikowania zdjęcia z nazwą hodowcy, właściciel ma 2 lata na jej rejestrację i wprowadzenie na rynek. Jeśli nie zrobi tego przed upływem tego czasu, traci szansę. 2 lata to wydaje się bardzo dużo, ale wielu hodowców przez kilka lat testuje róże właśnie na takich konkursach i dopiero po kilku latach je wprowadza. Publikując zdjęcie z podpisem, mogłabym popsuć komuś szyki :)
Część róż oczywiście jest już wprowadzona na rynek i te zasady ich nie dotyczą.

Zwycięskie róże można obejrzeć na stronie Światowej Federacji Róż : http://www.worldrose.org/trials/2014/belgium/trl_belgium.asp
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Pani Bestia

Róże u Kamili 14 Wrz 2014 16:34 #298821

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ta podoba mi się wybitnie www.worldrose.org/trials/2014/belgium/belgium6.asp jeśli ją zdobędziesz to ja się piszę.

Róże u Kamili 14 Wrz 2014 19:43 #298877

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Pamiętam ją :) Olbrzymie, pachnące kwiaty . Ale musisz zaczekać, jeszcze nie jest wprowadzona :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Róże u Kamili 01 Gru 2014 16:37 #317923

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kamilo-róże zdążyłam posadzić i zabezpieczyć przed mrozami. Dziękuję :kiss3: Teraz czekam na ten mniej przyjemny moment, to znaczy na wystawienie rachunku :P
cobym zdążyła starte długi uregulować w starym roku :)

Róże u Kamili 16 Gru 2014 14:26 #321191

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dziewczyny :)

będe zamawiać dla siebie róże u Schmidta i u Louberta. Ceny są takie jak widać na ich stronie, + jakieś koszty wysyłki. Ale im nas więcej tym tańsze. Róże nie chronione mogę rozmnożyć, chociaż rozciągnie się to trochę w czasie - zamówione wiosną, okulizuje się latem 2015 i gotowe będą jesienią 2016 :)
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2014 14:30 przez Kamila Sz.
Za tę wiadomość podziękował(a): mateo, edulkot

Róże u Kamili 16 Gru 2014 16:41 #321205

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kamilo byłam na FO i widziałam co tam się stało :mad2:

Wczoraj pozaglądałam do obu sprzedawców i chyba ciągle są tam jesienne oferty bo sporo róż jest niedostępnych, np u Louberta na 6 Souvenirów jakie bym chciała dostępne są tylko 2. Czy będą mieli w zimie ofertę wiosenną czy to tylko tyle co jest aktualnie na stronie?
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamila Sz

Róże u Kamili 16 Gru 2014 17:26 #321209

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Majeczko mówią, że gdyby głupota miała skrzydła to by latała jak gołębica. Nie ma co się przejmować takimi zachowaniami, Ci co zechcą zawsze drogę do Kamili znajdą. :wink4:

Przejrzałam na szybko obie oferty i to i owo mi się spodobało, ale jak podliczyłam ile musiałabym zapłacić to od razu mi zapał na zakupy ostygł. :rotfl1: To ja cierpliwie poczekam jak Kamila rozmnoży róże u siebie i zapłacę ceny mniej europejskie. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamila Sz

Róże u Kamili 16 Gru 2014 18:42 #321224

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Ja tez jestem za spokojem i przedewszystkim nie przejmować się . To forum zawsze wszystkich ustawia i robi co chce z forumowiczami :)ze mną robili podobnie ale sie tym nie przejmuje sa inne fora nie musze tam przebywać :) trzymam kciuki i bedzie dobrze :)
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2014 18:44 przez Kondzio.

Róże u Kamili 16 Gru 2014 19:17 #321236

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
:hug: Ale dajcie spokój ja się tym zupełnie nie przejmuję :) Z głupotą i zacietrzewieniem nie ma co walczyć, wszelkie argumenty odbijają się od ściany :wink4:

Ceny są jakie są w tych szkółkach,po europejsku :) Ja też zamawiam sobie na ogół 5, nie więcej, i tak stopniowo zbieram sobie róże Weihrauch'a. 4 odmiany zaokulizowałam już u siebie:
'Elric von Melniboné
'Alt Weinheim'
'Königin von Russland'
'Sommerpoesie'

Maju - wiosną zawsze jest to co zostało z jesieni, chyba że.. ktoś celowo nie umieścił czegoś w jesiennej ofercie, lub sprowadził coś nowego z innej szkółki. Kolejna produkcja i nowa oferta będzie jesienią 2015.
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2014 19:20 przez Kamila Sz.
Za tę wiadomość podziękował(a): mateo

Róże u Kamili 16 Gru 2014 19:21 #321237

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Kamila Sz wrote:
stopniowo zbieram sobie róże Weihrauch'a.

A co takiego jest w tych różach Weihrauch'a, że je kolekcjonujesz?
Ładna ta pierwsza - Elric von Melniboné.
Wydaje mi się podobna do Susan Tamaro, nie?
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2014 19:24 przez Orszulkaa.
Za tę wiadomość podziękował(a): mateo

Róże u Kamili 16 Gru 2014 19:32 #321244

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Ula - trudne pytanie :) Gdzieś w Niemczech wpadła mi w ręce broszurka czy coś w tym stylu, właśnie o jego różach.Wcześniej w ogóle o typie nie słyszałam! Ponoć angielki się do nich nie umywają pod względem zdrowotności i wigoru w naszych europejskich warunkach. Na razie jeszcze nie mogę tego potwierdzić, za krótko są u mnie. Chociaż..z drugiej strony posadzone są w trudnym, suchym miejscu i jakoś sobie poradziły, zaszczycając mnie kwiatami. No bo umówmy się, dlaczego angielki są tak popularne i każdy je zna? Przecież jest mnóstwo innych odmian o równie pełnych kwiatach, cudownym zapachu itd.. tylko, że są nieznane. Bo Austin oczywiście stworzył coś nowego i miał wiele szczęścia, ale miał fundusze by te róże wypromować w niesamowity sposób. Co robi do dzisiaj, spójrzcie na doniczki, pudełka, cały szereg produktów dedykowanych do róż z logo itd itp. A ja będąc chyba zawsze "na opak" szukam czegoś innego, o czym będzie można powiedzieć " spójrzcie, to jest lepsze od angielek". I myślę, że to wcale nie będzie trudne, bo my się z angielkami nie lubimy chyba.. :flower:
Za tę wiadomość podziękował(a): mateo

Róże u Kamili 16 Gru 2014 20:25 #321274

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kamilo wiem że teraz muszę czekać, ale mam nadzieję że za rok będziesz wcześniej zamawiała bo znowu niewiele zostanie :unsure:

Na róże Weihrauch'a zwróciłam uwagę ze względu na Souvenira, jakże by mogło być inaczej :rotfl1:
Souvenir de Handlova czyli Erinnerung an Krickerhau czyli Andenken an Kricker Hahn



Przy okazji nabyłam kilka innych, mam też Königin von Russland i chętnie służę niezbyt pochlebną opinią o niej, jedyne kwiaty jakie widziałam to w końcówce maja, reszta zgniła na pniu od ciągłych deszczy. Wyjątkowo nie lubi wody :jeez:
Za to Eva-Marie jest ciągle śliczna a w kroplach wygląda cudnie, no i kwitła do późnej jesieni :flower2:
Mam ochotę na kilka ale znowu są braki :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamila Sz, mateo

Róże u Kamili 16 Gru 2014 20:32 #321277

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Znalazłam zdjęcia :)


ElricvonMeilibone.jpg.jpg


ElricvonMeilibone.jpg1.jpg


Czy podobny jest do 'Susanny Tamaro'? Może odrobinę z kwiatu, chociaż Susanna jest wg mnie bardziej pastelowa. No i na razie przebija Erica żywotnością, u mnie ma chyba ze 2 metry... :blink: I nie jest to róża pnąca :D

Maju A jak zdrowotność 'Erinnerung an Krickerhau'? Na zdjęciach ma całkiem oryginalny kolor. Czy mogę się uśmiechnąć o patyczki w lipcu z niej i Eva-Marie ?

Tak, w przyszłym roku ogarnę się wcześniej :) zrobię sobie harmonogram zajęć :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2014 20:36 przez Kamila Sz.
Za tę wiadomość podziękował(a): mateo

Róże u Kamili 16 Gru 2014 21:51 #321289

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kamilo wiesz dobrze że zawsze możesz liczyć na patyczki :drool:

Śliczna Eva-Marie



Mam jeszcze Perle D'Amour





I Petit Papillon





A ochotę mam na takie malutkie słodziaki :wink4:
'Schöne Elise'
'Rosenmädel'
'Märchenfee'

Zapomniałam napisać o Souvenir de Handlova.
Nie ma zbyt łatwego stanowiska bo i w półcieniu i pod jodłą ale daje rade. Plamistości nie załapała tylko mączniak ale ten rok obfitował w tak wiele plag, że trochę mączniaka we wrześniu to nic wielkiego. Co prawda straciła przez niego jesienne pączki ale za to miała więcej czasu na rozbudowę korzeni. Tamto zdjęcie to końcówka sierpnia gdzie miała ciemniejsze kwiatki, w czerwcu byłu zdecydowanie jaśniejsze

Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2014 22:00 przez edulkot.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamila Sz, mateo, wxxx-a


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.275 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum