TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 21:30 #265512

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Jak dla mnie dwa ostatnie. W pierwszym podoba mi się współczesna rzeźba z drewna jak również ściany z betonu i powierzchnie z kamienia ,takie wykończenia bardzo mi się podobają . Uporządkowane kolory żółci, kremu i bieli, przerywane niebieskimi akcentami , a w tle ciemnozielone liście…. i łubin taki pospolity a w tym ogrodzie pełen dostojeństwa , popadł w ostatnich latach w niełaskę, chociaż od wieków są wkomponowane w krajobraz polskich ogrodów. . Widać tutaj dbałość o szczegóły .Drugi ogród .Łuki ze stali nierdzewnej połączonej z pleksi , pośród kolorowej i różnorodnej roślinności. Bardzo mi się podoba ten dynamiczny ogród.
Kasiu proszę o więcej.Świetna relacja :thanks:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 22:35 #265558

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kolejny projekt młodej generacji - nocny ogród.
Kamienne mury i czarne ramy ogrodu nakrapiane miedzianymi gwiazdami mają symbolizować gwiazdozbiory w naturalistycznej przestrzeni. Subtelnie wkomponowane w rabaty proste, drewniane ławki w kształcie łuków, tworzą zakątek do wypoczynku, osłonięty koronami drzew. Różnej wielkości głazy rozrzucone są po całym ogrodzie i reprezentują spadające meteoryty. Układ nasadzeń miał odzwierciedlać atmosferę w spiralnej Drogi Mlecznej, w odcieniach nieba - błękitu, bieli i filetu i fioletowy.
Dwa baseny wodne symbolizują czarne dziury, odzwierciedlają niebo i są jednocześnie naturalnym lustrem dla roślin. Spiralne schody prowadzą do tarasu na dachu - idealnej miejscówki na podziwianie spadających gwiazd...


Vital Earth The Night Sky Garden
Projektanci: David Rich & Harry Rich















Nagroda: Silver-Gilt

Ogród włoski, inspirowany renesansem, a w szczególności trzema ogrodami na włoskiej riwierze: Palazzo Doria-Tursi, Villa Cambiaso i Villa Durazzo-Centurione. Formalny, salonowy, nieco imperialny wygląd. Surowe formy żywopłotów przełamane bielą marmurowych rzeźb. Uwagę zwraca architektura odzwierciedlająca główne nurty epoki.
Nie zyskał przychylności sędziów, jako jedyny z ogrodów pokazowych zdobył brąz - a Wam jak się podoba?

The BrandAlley Renaissance Garden
Projektant: Paul Hervey-Brooks










Nagroda: Bronze

Pokażę jeszcze jeden ogród pokazowy w tej kategorii i powoli będę zamykać relację, żeby nie zanudzać ;-)

Ogród "Time to Reflect" miał odzwierciedlać rolę ogrodu jako przedłużenia domu, naszej przestrzeni życiowej - miejsca, gdzie celebrujemy piękno natury.
Autor czerpał inspiracje z pasji swojego ojca do tworzenia sztuki w kamieniu oraz przekazanej mu przez niego miłości do wsi, przyrody w czystej formie. Upamiętnia wspomnienia z dzieciństwa i osobistą wizję ogrodu marzeń. Różne poziomy w ogrodzie tworzą wrażenie ruchu, potęgowane przez wodę szumiącą w licznych zakamarkach.

The Homebase Garden - 'Time to Reflect'
in association with Alzheimer's Society

Projektant: Adam Frost





















Nagroda: Gold

Złoty medal zdobył także ogród głównego sponsora wystawy, M&G Investments. Zaprojektowany przez Cleve Westa, wielokrotnego zwycięzcy ChFS. Inspiracją były ogrody Persji sprzed 2000 lat. Nie przypadł mi do gustu, więc zdjęcie zrobiłam tylko dwa ujęcia. Inna rzecz, że trudno o dobre ujęcie, ogród był oblegany przez zwiedzających…ciekawe dlaczego? :think: Może to dzięki darmowym gadżetom sponsora rozdawanym przez ładne hostessy? ;)



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuklik , IwOnagn

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 22:37 #265563

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Mi jednak bardziej pasuje ten pierwszy z tych ostatnich ogrodów:) lekki... tylko o plewieniu chyba nie ma mowy:)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 23:00 #265582

  • Ana-art
  • Ana-art's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
na forum zarejestrowałam się przez Ciebie, a właściwie przez zdjęcia które pokazałaś i opisy :) Uprasza się o więcej :):):)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 23:07 #265588

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Na wystawie można było także podziwiać ogród zaprojektowany przez Alana Titchmarsh'a - moje ogrodowe guru :lol:
Nie brał udziału w konkursie, to ogród rocznicowy. Miał upamiętniać 50-lecie programu tworzenia zieleni miejskiej w Wielkiej Brytanii - "Britain in Bloom".
50-lecie ogrodnictwa świętował też sam Alan Titchmarsh, więc jubileusz prawdziwie diamentowy!
Projekt miał odzwierciedlać zróżnicowaną florę i krajobraz Wielkiej Brytanii. Od terenów górzystej północy, po ciepłe plaże na południu Walii.
Sam ogród jest podzielony na dwa odrębne obszary, podniesionej górnej części - zbudowanej na skałach sprowadzonych ze Szkocji, na której dominował klimat wrzosowiska i dzikich kwiatów. Rosną tam sosny, brzozy i inne rodzime gatunki drzew. Wzdłuż meandrującego strumienia wypływającego ze skał, ogród przechodzi do dolnej części morskiej.
Tą część oddzielono malowniczą furtką w stylu cottage garden…strumyk wpływa wprost do "morza" po piaszczystej plaży osłoniętej przez palmy, otoczonej nadbrzeżną roślinnością. Altanka w nadmorskiej konwencji tworzy schronienie i miejsce na refleksję….dokąd zmierza ogrodnictwo w Wielkiej Brytanii?
Trendy jak co roku wytycza Chelsea Flower Show - reszta w rękach ogrodników.


From the Moors to the Sea
Projektant: Alan Titchmarsh












Jeśli mowa o celebrytach angielskich programów ogrodniczych..na wystawie widziałam też Toby Buckland'a, Carol Klein i Chris Beardshow'a :)






Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2014 23:17 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuklik , hanya

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 23:20 #265595

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Od początku podglądam etapami prezentowane ogrody. Większość mi się podoba, a raczej powinnam napisać, że w większości znajduję coś ciekawego dla oka.. chociaż niektóre aranżacje rabat są zbyt swobodne w moim odczuciu i nazbyt polne, jeśli mogę się tak wyrazić..
W pamięć najbardziej zapadł mi ogród garncarza- odwzorowano w nim niezwykły klimat! Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak ukazano wszelkie detale, a postarzane cegły i omszone kamienie- mistrzostwo.
Piękny jest ogród ostatni- jubileuszowy :hearts: , oraz jeden z powyższych- w fioletach.. :hearts:

Niektóre ogrody wyglądają jak wycinki pól naszych rodzimych i może "w tym szaleństwie jest metoda"- jednak mogę podziwiać to na zdjęciu, ale w swoim ogródku nie wytrzymałabym z tak bałaganiarskimi rabatami :silly:
Oczywiście nie twierdzę, że u mnie jest porządek- do tego jeszcze daleko :happy3: jednak takie swojsko- sielskie polne rabaty wyglądają, jakby wymagały pielenia :P
Z kolei ogród włoski, miejscami wręcz ascetyczny- zupełnie nie zachęca do relaksu.. I weź tu bądz mądra :crazy: skoro i tak źle i tak niedobrze..

Bardzo dziękuję, że mogłam dzięki Tobie poczuć atmosferę wystawy i mieć mozliwość oglądania tylu pięknych ogrodów. W każdym, gdzie woda pluskała się w otoczeniu kamieni na pewno spędziłabym dłuższą chwilę.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 23:37 #265601

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Kasiu ja nie wiem co powiedzieć.... chcesz bym się rozchorowała??
Przecudne te ogrody. Ta wszędobylska niby naturalna sielskość... Ten mech na dachówkach i zielsko porastające ściany studni... Ogromne pnącza rosnące tam "od zawsze" - jak to stworzyć w tak krótkim czasie?? Mi przez 8 lat się nie udało.
Śmiałam się pokazując memu M. jakąś fotkę, że busz jak na moim skalniaku, tylko podagrycznika brak :wink4:

Dzięki Kochana, za tę ucztę :kiss3:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Maj 2014 23:51 #265603

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Poza ogrodami biorącymi udział w konkursie, na wystawie zwiedzaliśmy liczne ekspozycje producentów z branży ogrodniczej. Prezentowano architekturę ogrodową, rękodzieło, rzeźby, altany, elementy wystroju ogrodowych pokoi, meble wypoczynkowe, ale także drobne "smaczki" i galanterię ogrodową.

Artystyczne, kute ozdoby jak zwykle "przykuły" moją uwagę :P






Rękodzieło..







Ogrodowa moda..



Urocze poidełka…z Australii!







Fantazyjnie rzeźbione ławki z grawerem..



Rzeźby..







mebelki..






Pod dachem, w pawilonie głównym ekspozycje miały szkółki roślin.

Były tulipany z Holandii…



Lilie…



Gladiole..



Fuksje



Róże Harkness'a...



Powojniki


…i więcej róż…





Niektóre stoiska były całkiem zwyczajne….





….inne oryginalne…







…..a także prawdziwe dzieła sztuki z mini-ogrodami pokazowymi lub tradycyjnym warzywnikiem











Jutro ciąg dalszy :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2014 23:56 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Keetee, waldek727, kuklik , hanya, IwOnagn

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 00:02 #265606

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiek.......te konie, no coś niesamowitego :hearts:
i te róże, lilie, powojniki...........i ten warzywnik :hearts:
za zdjęcia :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 00:27 #265610

  • AgaNet
  • AgaNet's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 19
Kasiu, dzięki za świetną relacje z wystawy !
Dziś tylko szybko przejrzałam fotki, bo juz późno, ale jeszcze do nich na pewno wrócę ! Ja oglądałam tylko migawki z wystawy w TV, fajnie obejrzeć zdjęcia :)
Agata
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2014 00:27 przez AgaNet.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 00:28 #265612

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przepadłam i zatopiłam się w ostatniej porcji fotek! Meble ogrodowe, wszelkie bibeloty.. poidełka :hearts: Coś wspaniałego!!
Upolowałaś coś dla siebie- bo przyznam, że czytam szybko, żeby na zdjęciach się skupić..więc mogłam przegapić :oops:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 08:03 #265634

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kasiu, dzięki za obszerną relację. Czuję się prawie, jakbym tam była :wink4:
...a wiesz, że część tych powojników była od Marczyńskiego?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 08:33 #265644

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Daj daj więcej zdjęć, normalnie nie chce się wychodzić z tego wątku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 09:15 #265665

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Za oknem buro i ponuro, popijam kolejną kawę i podczytuję co u Was.
Pogoda w Posen marna, a jak u Was?
Zyczę miłego dnia i zostawiam różany widoczek sprzed 2 dni :)


image_2014-05-29.jpg
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 09:25 #265670

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Siadlam na spokojnie przy porannej kawie i delektuje sie widokami :hearts: Dzieki Kasiu, ze chcialo Ci sie chciec, to wszystko pokazac :hug:
Z ciekawoscia ogladam projekty, szczegolnie ta prosta architekture w polaczeniu ze zwyczajna roslinnoscia, bo to juz od poczatku MINI czyli od trzech lat lazi za mna ale zadnych inspiracji znalezdz nigdzie nie bylo mozna. A teraz sobie tak siedzie i patrze na Positively Stoke-On-Trent, bo od zeszlego roku wykluwa mi sie mini namiastka czegos takiego na tylniej rabacie i wiem, ze musze wyplewic rozowa gipsowke i zostawic tylko biala, bo mi sie nie bedzie podobac - jednak za ciemno jest - chociaz u mnie piwonia jest biala i mam jeszcze dodatek bialych Winchesterow, oprocz Isaaczek i Pomponelek. I juz wiem, ze murek idacy po okregu bede musiala jednak wymyslec z czegos co bedzie mniej szatkowane niz kostka granitowa....
A co do reszty projektow, to bardzo przypad mi do gustu pomysl z przedluzeniem powierzni mieszkalnej, no miodzio :hearts: Tylko roslinnosc bym wymienila i dala w zamian roslinnosc z ogrodu kaskadowego hihi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 09:59 #265682

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia .... :jeez: jeny...te gadżety ogrodowe to czaaaad normalnie :eek3: szczególnie konie ,inne rzeźby ( mosiężne ?...)i przeboskie wprost poidełka :hearts: Kcem takie :ouch:
hej Robaku...ale róż u Ciebie....szok :flower2: ....cu-do-wnie :dance:
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2014 10:19 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 10:12 #265687

  • AgaNet
  • AgaNet's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 19
Kasiu, ja dziś też już na spokojnie i z kawką wracam do foto relacji.Może warto założyc osobny wątek ze zdjęciami z tej wystawy ? Łatwiej bedzie do tych zdjęc wracać :drink1:
Agata
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Maj 2014 10:13 #265688

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
A ja własnie kombinuję gdzie by tu na kawę wybyć.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.529 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum